Klasyczne, lecz eleganckie spinki do koszuli to jeden z tych dodatków, który powinien znaleźć się w garderobie każdego mężczyzny. To właśnie tak drobne elementy świadczą bowiem o kompletności stylizacji.

Mimo że spinki wkładane są raczej na większe okazje, to zdecydowanie warto wiedzieć, jakie zasady powinny obowiązywać podczas ich wyboru. Bez obaw! W rzeczywistości są 3 reguły, o których należy pamiętać. Wybór spinek na rynku jest naprawdę ogromny, w związku z czym powinny być one dopasowane do stylu i charakteru stylizacji. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że zarówno klasyczne, jak i nieco bardziej designerskie spinki znaleźć można w sieci, chociażby na stronach internetowych jak dastan.pl. Co więcej, wybór i przekrój cenowy jest naprawdę imponujący. 

Podczas wyboru najodpowiedniejszych spinek należy pamiętać o tym, że te w kolorze złotym przeznaczone są dla garniturów o ciepłej i przyjemnej i dla oka barwie. Mowa tu oczywiście o wszelkiego rodzaju beżach i brązach. 

Srebrne spinki niejako zarezerwowane są dla garniturów i koszul o zimnym odcieniu, np. szarościach czy granatach, czy błękitach. 

Nie bez znaczenia pozostaje również kształt spinek, po które sięgniemy. Okrągłe spinki w szczególności te, które wykończone są kamieniem to propozycja dla mężczyzn ceniących sobie proste, lecz efektowne detale. Z kolei mężczyźni, którzy cenią sobie klasykę. zdecydowanie wybrać powinni prostokątne spinki. 

Zastanawiasz się, jak poprawnie nosić spinki? Otóż  mankiety koszuli powinny wystawać spod mankietów marynarki na około 1,5 cm, w momencie, gdy ręce opuszczone są w dół. Niezwykle ważne jest w tym przypadku właściwe dobranie zarówno jednej, jak i drugiej długości. Chodzi o to, aby podczas wykonywania kolejnych ruchów widoczny był jedynie mankiet koszuli, bez reszty rękawa. podczas ruchu był widoczny mankiet koszuli, bez reszty rękawa. Dzięki temu spinki będą wyraźnie zaakcentowane. 

Next post Bielizna przeciw otarciom – co warto wiedzieć?