Znalezienie kremu na dzień, który jest dostosowany do naszego typu skóry i jej specyficznych potrzeb może być nie lada wyzwaniem. Przy tak wielu różnych opcjach i dostępnych produktach, możemy mieć problem z wyborem tego właściwego. A zatem czym się kierować szukając idealnego kremu na dzień, lepszy będzie krem matujący na dzień, a może taki dopasowany do potrzeb cery suchej?

Jak wybrać kosmetyk dla siebie?

Wybór kremu na dzień, który najlepiej sprawdzi się w przypadku naszego typu skóry, ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia nam maksymalnych korzyści z zabiegów pielęgnacyjnych. Większość osób uważa, że każdy krem matujący na dzień jest taki sam, jednak nie jest to prawdą. Jeśli na przykład mamy skórę tłustą, wybierajmy produkt przeznaczony specjalnie dla niej i unikajmy wszystkiego, co zawiera silne substancje nawilżające lub olejki. Podobnie, jeśli nasza skóra jest sucha i wrażliwa (lub skłonna do wyprysków), szukajmy produktów przeznaczonych specjalnie dla takiego typu skóry.

Jeśli to możliwe, poświęćmy trochę czasu w sklepie lub na stronie internetowej, gdzie zamierzamy kupić swój nowy krem na dzień i sprawdźmy opinie innych klientów, którzy wypróbowali go na swoich własnych, unikalnych typach cery. 

Przeczytaj też: Najlepsze kosmetyki na lato 2023.

Ochrona przed słońcem nie tylko latem…  

Filtr przeciwsłoneczny jest najważniejszym produktem do pielęgnacji skóry, więc wybierzmy taki z wysokim SPF (sun protection factor). Szukajmy produktów oznaczonych jako „wodoodporne”. Inne mogą one stracić swoją skuteczność po około 20 minutach ekspozycji na  wodę lub pot, więc nie uzyskamy wystarczającej ochrony. Zwracajmy uwagę na składniki, zwłaszcza na substancje zapachowe; jeśli mamy wrażliwą skórę lub alergię, szukajmy produktów hipoalergicznych i unikajmy wszelkich produktów zawierających perfumy lub inne potencjalnie drażniące substancje.

Naturalne składniki są lepsze dla Twojej skóry i środowiska. Mogą być również łagodniejsze dla skóry wrażliwej lub skuteczniejsze niż substancje chemiczne w walce ze starzeniem się, lub trądzikiem. Ponadto w kremach warto szukać składników, które są znane z właściwości nawilżających i ochronnych skóry. Niektóre z składników to:

  • Gliceryna – humektant, który przyciąga wodę z powietrza do skóry.
  • Kwas hialuronowy – pomaga zatrzymać wilgoć w skórze poprzez przyciąganie cząsteczek wody.
  • Kofeina – może pomóc zmniejszyć opuchliznę wokół oczu, wyleczyć uszkodzoną skórę i poprawić jej elastyczność.

Osoby, które mają wrażliwą skórę, powinny przed użyciem nowego produkty zrobić próbę uczuleniową. Wystarczy nanieść niewielką ilość nowego kremu na skórę, na przykład na skórę za uchem. Potem obserwować czy wystąpi reakcja alergiczna.

Previous post Do czego nosić trampki?
Next post Spodnie typu boyfriend – dowiedz się, jak je wystylizować