Skarpetki są podstawowym elementem ubioru w życiu człowieka. Skarpetki golfowe są również ważne, jak w życiu codziennym. Zapewniają wygodę, chronią stopę przed otarciami i urazami. A dzięki dostępnym w dzisiejszych czasach wzorom i kolorom mogą być dodatkiem do ubioru. Golfiści postawią jednak na jednolite kolory. Skarpetki golfowe powinny być wybierane pod kolor obuwia. Strój golfisty rządzi się swoimi zasadami. Do najczęstszych elementów stroju zalicza się:

Konieczne elementy ubioru a dodatki 

W ubiorze golfisty można wyróżnić elementy konieczne, które określają styl i wydźwięk ubioru gracza. Podstawową zasadą jest, aby ubiór golfisty był schludny, czysty i zadbany. Strój nie powinien krępować ruchów gracza. Golfiści podczas meczu pokonują, niekiedy nawet 10 kilometrów dlatego dobór odpowiedniego obuwia jest bardzo ważny. Buty powinny być przede wszystkim wygodne, ale również dobrane w sposób nie odbiegający od norm. Spodnie golfowe wykonane są z lekkiego rozciągliwego materiału. Kategorycznie zabrania się noszenia jeansów. Dopuszczalne w okresie letnim są krótkie spodenki. Spodnie i spodenki muszą być noszone z paskiem. Golfowa koszulka to zazwyczaj tak zwana koszulka polo. Wykonane są z materiału przepuszczającego powietrze oraz elastycznego, pozwalając na komfortowe ruchy zawodnika. Co do koloru koszulek nie ma jasno określonych reguł. Czapka to kolejny element stroju golfisty. Czapeczka golfowa chroni zarówno przed chłodem, jak i słońcem czy wiatrem.

Zazwyczaj są to kaszkietówki albo basebolówki, można założyć również kapelusz słomkowy czy beret. Latem bardzo modne są daszki przeciwsłoneczne, które ułatwiają grę przy dużym nasłonecznieniu, ponieważ nie trzeba mrużyć oczu, dzięki czemu dużo łatwiej celować podczas uderzenia. Rękawiczki golfowe są elementem dodatkowym. Dokładnie jedna rękawiczka-prawa bądź lewa. Pełni funkcję ochrony dla ręki gracza. Dodatkowo dzięki niej chwyt golfisty jest pewniejszy. Rękawica powinna być skórzana, cieńka i przylegająca do skóry. Zazwyczaj golfiści decydują się na zakup rękawiczek, ponieważ gra bez nich to dyskomfort.

Gra w golfa dla osób początkujących to spory wydatek. Oczywiście ceny są uwarunkowane od jakości poszczególnych elementów. Na sam początek nie warto kupować wszystkiego z górnej póki, dobrym rozwiązaniem jest zakup droższych rzeczy dopiero, gdy gracz nabierze pewności siebie na polu golfowym.

Previous post Odzież golfowa – jak się ubrać na kort?
Next post Jakie sukienki na wiosnę wybrać?