Golf jest sportem, który uprawia się na otwartych przestrzeniach oraz trawiastych terenach. Dyscyplina ta polega na wrzuceniu piłeczki golfowej do środka dołka. Dołki mają kształt cylindra. W piłeczki uderza się specjalistycznymi kijami.

Jak trzeba ubrać się do gry w golfa? 

Gra w golfa wymaga zachowania pewnej etykiety, dlatego też do tego sportu trzeba należycie się ubrać. Odzież golfowa składa się z różnych części ubioru. Przede wszystkim trzeba zadbać o dobre buty. Buty do golfa to eleganckie półbuty, które wyposażone są w specjalne kolce. Kolce w takich butach są potrzebne do stabilizacji postawy podczas wykonywania uderzeń. Kolce utrzymują także gracza przed poślizgiem na trawie, co mogłoby się skończyć upadkiem lub nawet złamaniem. Odzież golfowa to także koszulki i spodnie. Golfowe koszulki polo są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych dzięki, czemu każdy golfista znajdzie dopasowaną pod siebie koszulkę. Takie koszulki są dostępne zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej. Materiał zrobiony do takich koszulek jest odporny na wilgoć oraz na pot. Spodnie golfowe muszą być koniecznie z paskiem. Warto także pamiętać, że kobiety, które grają w golfa, to muszą zakładać  spódniczkę. Spodnie golfowe wykonane są z materiału, w którym gracz czuje się komfortowo. Takie spodnie można dostać także w wersji przeciwdeszczowej.

Jakie są potrzebne akcesoria do gry w golfa ?

Do gry w golfa oprócz podstawowego stroju będą nam jeszcze potrzebne rękawiczki oraz odpowiednie nakrycie głowy. Taka golfowa czapeczka chroni nas zarówno przed chłodem, słońcem, jak i wiatrem. Dzięki czapce z daszkiem gracz nie  musi mrużyć oczu podczas uderzania kijem w piłeczkę. Jest to dla niego bardzo duże ułatwienie w czasie gry. Rękawiczki golfowe to nie tylko komfort, ale także wygoda i bezpieczeństwo. Najczęściej gracze zakładają jedną rękawiczkę na lewą dłoń, jeśli jest to gracz praworęczny, a na prawą, jeśli gracz jest leworęczny. Warto także dodać, że rękawiczki golfowe możne kupić także w wersji męskiej, jak i damskiej. Odzież golfowa może być także termiczna. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza gdy mamy grać w chłodniejsze dni. Dzięki takiej odzieży nie musimy przekładać gry na inne dni. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie w okresie jesiennym oraz wiosennym, kiedy to deszcz jest częstym zjawiskiem atmosferycznym. Dobrze jest też zainwestować w kurtkę golfową, która chroni nas również przed zimnym wiatrem. Przydatnym akcesorium do gry w golfa jest także torba, do której można schować cały strój oraz także torba na kije, gdzie mamy pewność, że nic się im nie stanie w transporcie.

Gra w golfa jest bardzo popularnym sportem. Co ważne, to każdy może zacząć grać w golfa, jedynie tylko musi mieć odpowiednią odzież golfową. Taka odzież wywodzi się z wcześniejszej historii tego sportu i została ona utrzymana do dnia dzisiejszego. W golfa można grać przez cały rok. Gdy nie ma odpowiedniej pogody na grę w otwartym terenie, to można przenieść się na specjalne korty do gry w golfa. Grać w golfa można praktycznie w każdym wieku bez znaczenia na płeć

Previous post Jakie skarpety do garnituru?
skarpetki golfowe Next post Czy skarpetki golfowe są ważnym elementem ubioru?